4K TV

Kokį pirkti televizorių

Šiuolaikiniai planšetiniai kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai, kompiuteriai ir išmanieji telefonai labai sumažino žiūrovų gretas. Tačiau maždaug prieš 20 metų “dėžutė” buvo beveik vienintelė namų pramoga visai šeimai.

Kurį televizorių geriau pasirinkti ir pirkti mūsų greitu laiku, kai net “šviežios” technologijos šviesos greičiu pasensta. Pasak ekspertų, svarbu aiškiai suprasti, į kokius pagrindinius dalykus reikia atkreipti dėmesį.

Kokį pirkti televizorių

Priešingu atveju rizikuojate patekti į gudrių reklamuotojų kabliuką, kurie reklamuoja prekes, kurios ne visada yra pelningos pirkėjui. Mes jums pasakysime, kaip pasirinkti gerą televizorių, kad galėtumėte mėgautis mėgstamais filmais, TV laidomis, programomis, koncertais ir tuo pačiu metu nepermokėti už nenaudingą funkcionalumą ir prekės ženklo žinomumą.

Kurią televizoriaus įstrižainę pasirinkti

Kaip pasirinkti televizorių pagal kambario dydį? Gamintojų lentelėse, gausiai pateiktose internete, galite sužinoti rekomenduojamus televizoriaus dydžių ir kambario ploto derinius. Paprastai optimalus televizoriaus atstumas nuo žiūrovo laikomas tris kartus didesniu už jo įstrižainės vertę.

Kai kurie konsultantai siūlo padalinti atstumą “nuo sofos iki ekrano”, išreikštą centimetrais, iš 7,5 – kad televizoriaus įstrižainė būtų coliais. Pavyzdžiui, nuo valgomojo stalo virtuvėje iki vietos, kurioje bus televizorius – 1,5 m. Padalinkite 150 cm iš 7,5 ir gaukite 20′ įstrižainę”.

Tiesa, šis požiūris nėra be trūkumų. Kadangi būtina atsižvelgti ne tik į patį dydį, bet ir į televizoriaus skiriamąją gebą. Kuo didesnis ekranas, tuo didesnė jo skiriamoji geba. Priešingu atveju pamatysite ne gražų ir aiškų vaizdą, bet pikselių mozaiką.

Televizoriaus dydis iki 32 colių (< 81 cm)

24 colių televizorius (60 cm, 96 cm) yra kompaktiškiausias variantas iki šiol. Tokie modeliai tinka mažiems kambariams: virtuvei, vaikų darželiui, dirbtuvėms, kotedžui. Jiems būdingas mažas svoris ir plonas kūnas, todėl jie lengvai telpa ant lentynos ar sieninio laikiklio.

Nėra prasmės kalbėti apie didelę skiriamąją gebą mini televizoriuose. Vis dėlto kuklus dydis neleidžia jums kreiptis į visą. Jei planuojate naudoti tik televizoriaus anteną, pasirinkite veisles su HD, aukštos kokybės filmams reikia “Full HD”, o žaidimams – 4K.

Televizoriaus dydis 32″ (81 cm pločio)

Šis dydis laikomas vienu populiariausių tarp kompaktiškų modelių. 32 colių televizorių lengva įdėti į mažą kambarį ar miegamąjį. Tokiu atveju vartotojas gaus tikrai aiškų ir spalvingą vaizdą 1,3–2 metrų atstumu, priklausomai nuo skiriamosios gebos.

Gana dažnai 32 colių televizoriai naudojami kaip monitorius. Naudojant tinkamas sąsajas, jis gali būti prijungtas prie kompiuterio, nešiojamojo kompiuterio ar žaidimų konsolės. Gamintojai gamina televizorius, kurių skiriamoji geba yra “Full” ir “Ultra HD”, taip pat 4K.